don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
У соціальних мережах ролики показують Келіна Георгеску верхи на білому коні та як він виконує бойові мистецтва
Пропутінський, ультраправий політик, який несподівано переміг у першому турі президентських виборів у Румунії в неділю, нещодавно став вірусним у соціальних мережах, і соціологи не зафіксували його зростання.
62-річний Келін Джорджеску, колишній почесний член ультранаціоналістичної партії AUR, балотувався як незалежний кандидат і отримав однозначну підтримку протягом більшої частини кампанії. Але останніми днями його агітаційні кліпи в TikTok, які зображують його як фігуру, яка їздить верхи на коні, бореться з бойовими мистецтвами, стали популярними.
«Це перемога TikTok», — сказав румунський аналітик та історик Іон М. Іоніта. «Тобі не потрібна вечірка. Вам просто потрібно стати вірусним у соціальних мережах, і він точно стане вірусним».
Іоніта зазначив, що в умовах, коли головні партії намагаються зберегти довіру після років скандалів та економічної нестабільності, «виборці вразливі до повідомлень, які не мають зв’язку з реальністю».
Георгеску, який дотримується релігійних, ультраконсервативних поглядів, які подобаються як сільським, так і молодим виборцям-чоловікам, сказав, що він витратив «нуль» грошей на свою кампанію, але він повірив у Бога і зміг набрати 23 відсотки голосів.
Він стверджував, що іноземні бізнес-інтереси обманюють Румунію, змушуючи її імпортувати продукти харчування, коли її багатство повинно дозволити їй бути самоокупним.
Оскільки жоден кандидат не отримав 50 відсотків, Георгеску зіткнеться з лідером лібералів Оленою Ласконі у другому турі голосування 8 грудня.
Виборчий орган Румунії минулого тижня закликав Георгеску видалити свої кліпи, які були явно задумані як передвиборча реклама, але не позначені як такі. У той час як його офіційний обліковий запис TikTok наслідував його приклад, кілька облікових записів шанувальників продовжували розміщувати відео його кампанії.
Успіх Георгеску є останньою ознакою того, як популізм у стилі Трампа набирає переваги в Європі та знаменує значну зміну у ставленні Румунії до Росії та її війни в Україні.
Більше третини виборців Румунії підтримали скептично налаштованих до України, НАТО та ЄС кандидатів — якщо додати голоси Георгеску до голосів, відданих на користь лідера AUR Джорджа Сіміона, якого соціологи вважали улюбленим кандидатом від ультранаціоналістів.
Георгеску критикував членство Румунії в НАТО та військові бази на її території, включаючи розміщення протиракетної оборони США, стверджуючи, що це було конфронтаційним по відношенню до Росії в той час, коли в сусідній Україні точилася війна.
У 2022 році, лише через кілька днів після того, як Володимир Путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну, Георгеску сказав, що президент Росії був «людиною, яка любила свою країну». Нещодавно він закликав до негайного припинення війни, такої лінії Кремля, яка, за словами Києва та його західних союзників, означала б капітуляцію України.
Російське державне інформаційне агентство РІА Новини повідомило про перемогу Георгеску в понеділок, заявивши, що він виступає за союз з Росією. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Москва не знайома з позицією Георгеску щодо відносин з Росією і не буде робити прогнози щодо результатів президентських виборів.
«Келін Джорджеску, проросійський кандидат, який захоплюється Путіним і підриває легітимність України, був би небезпечним вибором для Румунії, особливо через війну на наших кордонах», — сказав Зігфрід Мурешан, правоцентристський член Європейського парламенту.
Він сказав, що результат є частиною «гібридної війни Росії проти європейської демократії», зазначивши, що проєвропейський президент Майя Санду ледве перемогла в сусідній Молдові минулого місяця на тлі масштабної кампанії впливу з боку Москви. «Тепер румуни повинні зробити те саме» у другому турі, додав він.
Румунська влада не розпочала жодних розслідувань щодо втручання Росії, але промосковський президент в іншій країні-члені ЄС і НАТО був би в інтересах Росії, сказав Раду Магдін, політичний консультант із Бухареста.
«Це момент для Росії. Вони повернулися до Бухареста через його нещодавню прозахідну роль», – сказав він.
Румунія надала Україні військову техніку на суму понад 1 мільярд євро, включаючи критично важливу систему протиповітряної оборони, і розташовує авіабазу США поблизу узбережжя Чорного моря.
У разі перемоги Георгеску обійме найвпливовіший пост у Румунії, контролюючи військові та зовнішні відносини. Він мав би право призначати прем’єр-міністра та вести коаліційні переговори.
Результат являє собою жахливу поразку центристських кандидатів, двоє з яких були прем’єр-міністрами в останні роки, які звинувачували один одного в корупції, поганому управлінні та закулісних інтригах, що дозволило Георгеску звернутись до виборців як радикальний кандидат від істеблішменту.
Георгеску отримав надзвичайно високі результати серед румунів за кордоном, де він отримав 43 відсотки голосів. Він також посів перше місце в третині з 41 повіту Румунії.
Хоча Георгеску не має партії, AUR швидко підтримав його для участі у другому турі, оскільки намагається отримати вигоду з його популярності перед парламентськими виборами 1 грудня. SOS, ще одна маргінальна ультраправа партія, яка відкололася від AUR, також підтримала його.
«Люди кажуть, що так можна зламати демократію», — сказав Костін Чобану з Орхуського університету в Данії. «Кілька тижнів тому всі дивилися на Молдову ...але це 20-мільйонна країна».

Date: 2024-11-25 05:13 pm (UTC)
From: [personal profile] xou
Це не дуже правильно звинувачувати ТікТок у настроях 20+ % румунів.

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

July 2025

S M T W T F S
   1 2 3 45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 4th, 2025 07:47 am
Powered by Dreamwidth Studios