don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Сергій
Нагадало, як у Маріуполі та й в інших містах дерева під стовбур обрізали або зовсім здорові чи трохи нестандартні спилювали. Жодних опор під великими гілками, як рідні і я у саду ставили, або закріплені троси від будинків до похилих дерев, які бачив у столиці – в рідному місті не зустрічав.
Тепер у Києві з обох сторін будинку великі, до дев'ятого поверху і вище ясені, липи, кльони, іноді тополі і дуби. Щільна крона влітку робить прохолодну тінь у будь-яку спеку – кондішена не треба. Зелені зони захищають під час сильного вітру, дощу і навіть граду, роблять приємним споглядання за флорою, птахами і білками, що в парках і дворах живуть.
А також своїми кронами дерева ЗАХИЩАЮТЬ НАС І БУДИНКИ ВІД ДРОНІВ і частково від авіабомб, снарядів і ракет. Останні не долітали до будівель, коли влучали у стовбур або товсте гілля. Суттєве послаблення ударної хвилі і захист від осколків – теж заслуга зелених природних зон!
В степу найкращі лінії оборони, які приховують і рятують наших захисників від обстрілів та послаблюють наступ ворога – вітрозахисні лісосмуги. Маємо їх після бойових дій відновлювати не тільки для покращення краєвидів, збереження від ерозії ґрунтів і збільшення врожаїв, але й для посилення обороноздатності краю!!
Тож цінуємо і зберігаємо те, що маємо і відновлюємо, що втрачаємо!!! Природа нас годує, розважає, захищає, береже!!!!
=====
Володимир Борейко, #КЕКЦ:
Кронування дерев дуже шкідливе для них. По-перше, і найголовніше, після кронування багато дерев, навіть тополі, найвибагливіші з них, засихають. Крім цього кронування приносить деревам чимало проблем зі здоров’ям: вони стають уразливими до сонячних опіків, відчувають стрес і недоотримують поживні речовини, стають схильні до атак комах, в результаті згодом просто згниваючи і руйнуючись від таких непотрібних і некоректних процедур обрізки.Головне ушкодження дерву після такої обрізки наноситься кореневій системі – порушується обіг речовин в дереві, листова маса не відповідає розмірам коренів, вони починають відимирати.
До того ж, кронування – це ще й удар по естетиці: понівечені дерева кошмарно виглядають.
Після кронування часто виникають множинні епікормічні пагони, які виростають у слабкі, тендітні гілки. Ці гілки, разом з численними стовбурами, згодом збільшуються у розмірах та вазі, тим самим підвищуючи ймовірність падіння та заподіяння шкоди людям та їхньому майну.
Згідно з дослідженнями доктора Алекса Шайго, всесвітньо визнаного вченого та автора робіт з арбористики ( нагляд дерев), кронування – це найсерйозніша шкода, яку тільки ви можете завдати дереву. В результаті глибокого обрізання та багаторазового кронування з’являються осередки гнилі, які можуть дати себе знати через роки у разі посухи або інших підвищених навантажень.
За іронією, багато людей кронують дерева саме тому, що вважають, що дерева будуть безпечнішими. Насправді ж, кронування призводить до того, що дерева стають аварійними. У ряді країн, наприклад, у деяких штатах США, кронування заборонено законом саме з міркувань безпеки громадян і для того, щоб уникнути позовів про відшкодування шкоди.
Відомо, що чоловічі особини тополі не припадають пилом і не сприяють алергії. Однак після кронування вони можуть змінити стать, перетворившись на жіночі особини і починають пускати тополиний пух.
Кронування активізує зараження дерев омелою. Наприклад, у Києві, у Гідропарку, ті тополі, що кронували, все в омелі, а ті, що уникли кронування-здорові.
Кронування дерев також сприяє підвищенню температури у містах влітку. Спека досягає критичної позначки, від якої особливо страждають люди похилого віку та діти. У 2017 році літня температура на шкільних дворах Парижа досягала 55 ° С (!). І лише за тиждень подібної спеки у Франції від теплового удару померло 580 осіб.
Для того, щоб позбутися проблеми, влада Парижа розпочала реалізацію плану з “радикального охолодження” міста. Мета цього проекту — знизити температуру по всьому місту і облаштувати для парижан нові зелені зони, де вони могли б відпочити в спеку. А в Києві чиновники як і раніше веде боротьбу з деревами за допомогою кронування.
Одним із чинників, що губить дерева, є непрофесійні дії працівників «Київзеленбуду», «Плесо» та інших «Зеленбудів». При кронуванні вони, як правило, порушують масу законів та правил. Незрозумілі критерії, за якими при цьому вибираються цілком здорові дерева.
Обрізка виконується без дотримання елементарних норм як збереження не менше 50% обсягу крони та кронування у належну пору року. Незрозуміло, хто дозволяє кронувати каштани, дуби, ясена та інші породи дерев, для яких кронування – майже завжди 100-відсоткова смерть. Вони просто через кілька років майже всі висихають. За яким правом кронування відбувається в об’єктах природно-заповідного фонду, а також у сезон тиші? Нами зафіксовано випадки, коли під час кронування працівники «Зеленбудів» скидали гнізда птахів, наприклад граків, або губили притулки кажанів.Непоодинокі випадки, коли працівників «Зеленбудів»,що грубо порушують при кронуванні екологічне законодавство ,притягають до відповідальності. Так, у 2021 р. спеціалісти Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області порахували, які збитки завдало кронування дерев, яке здійснили комунальники у парку ім. Чекмана
Загальна сума збитків становить 182 000 гривень. Матеріали передали до Хмельницької обласної прокуратури
Зовсім недавно, 5 жовтня 2022 р. невідомою організацією (ми підозрюємо Голосіївський КП УЗН м. Києва) прямо в центрі Києва та серед білого дня, біля заводу «Арсенал», без дозволу Київського еколого-культурного центру, якому місцева влада передала заповідані вікові ясеня під охорону, здійснено незаконне кронування. Матеріали щодо цього факту ми передали до прокуратури.
І ще один важливий момент. Обробка дерев може бути одним із корупційних механізмів, адже за кожне дерево «Зеленбуди», що обрізає, отримають кошти з міського бюджету.
Ми маємо всі підстави вважати, що таким чином чиновники роздмухують бюджети і набивають власні кишені. А заготовлену при кронуванні деревину можна продати господарям шашличниць, що також економічно вигідно для «Зеленбудів».
У 2018 р. київські міські депутати домоглися мораторію на часткове кронування дерев на 2 роки
Проте який сенс у зупиненні цього варварства лише на кілька років? Якщо забороняти кронування, то без терміну.
Функції «Київзеленбуду», як і інших міських «Зеленбудів», мають бути радикально переглянуті. Досить наживатися на рубках і кронуванні дерев, косінні газонів, а також на «гламуризації» міських парків. Головним завданням «Зеленбудів» має стати збільшення площі зелених зон міст.
Для цього вони повинні масово садити нові дерева, лікувати вікові дерева, боротися з незаконними забудовами, заповідати зелені зони, виготовляти та розвішувати в парках штучні гніздування для птахів, білок та кажанів.
Для розуміння: у Лондоні зелені зони становлять 33% міської площі, у Мадриді — 35%, а у Києві-у кілька разів менше і продовжують зменшуватися.
На фото- кронування дерев у Гідропарку у Києві на території "Плесо"

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

July 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 11th, 2025 07:58 am
Powered by Dreamwidth Studios