don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Губернатор Техасу відмовився підкорятися вимогам Білого Дому передати контроль над південним кордоном збройним силам США (заробляти на контрабасі та контролі нелегальної міграції вигідно техаським трампістам як фінансово, так і політично, і ні з ким ділитися цими доходами ніхто з місцевих кланів добровільно не згоден), і його підтримали два десятки штатів.
Тобто фактично адміністрація Байдена епічно проспала внутрішній заколот.
Техаському губернатору дали 24 години. До громадянської війни в США 3, 2, 1...
Канал RESURGAM:
"🇺🇸 "Адекватність" вийшла з чату: чому Сенат на межі капітуляції та що може допомогти?
Станом на зараз ситуація виглядає так:
➡️ По факту двопартійна угода в Сенаті вже готова і її на цьому тижні готові були виносити на голосування, але...
➡️ Проти угоди виступив Трамп, якому не вигідно, щоб за каденцію Байдена хоча б частково було вирішено питання кордону, яке займає центральне значення в передвиборчій програмі експрезидента.
➡️ Спочатку Трамп діяв через Джонсона, але спікер явно не тримав удар під двопартійним тиском з Сенату та Білого Дому. Цілком залишалась реальною можливість, що Джонсона ситуативно протиснули б. Плюс те, що Джонсон підтримав тимчасовий бюджет США зробило його "трохи непередбачуваним" для МАГА та Трампа. Хоча беззаперечно Трамп все ще має на Джонсона найбільший вплив.
➡️ Тому далі Трамп почав посилати сигнали більш самостійно. При цьому публічно та прямо не виступати "проти" (постійні двозначні натяки із переважним відтінком "ні"), але в неформальних розмовах Трамп чітко передавав меседжі, що будь-яка угода — "ні". Трамп публічно із чітким "ні" не виступає проти підтримки України через те, що до 52% республіканських виборців виступають за підтримку України (питання тільки в обсягах та формі), а не взагалі припинення.
➡️ Помірковані республіканці в Сенаті на чолі з Макконнеллом залежність Трампа від позицій виборців у виборчий рік добре розуміють . Тому спустили через ЗМІ інформацію про справжню діяльністьТрампа. Через це піднявся певний рівень критики Трампа.
Далі, ймовірно, сталось дві події, що змусило Макконнелла казати тезу про "не заважати Трампу у передвиборчий рік"⤵️
⏩ Перша — це праймеріз в Нью-Гемпширі та поразка Гейлі як альтернативи Трампу.
⏩ Друга — це погрози Трампа прихильникам Гейлі, яким фактично погрожують "розправами" в партії. По факту це було адресовано не тільки прихильникам Гейлі, а загалом до опозиції експрезидента в партії.
Сьогодні Трамп вже твітнув, що радий незабаром "позбудуться" Макконнелла — ключового опозиціонера до Трампа в Сенаті. І хоча особисто Макконнелл може ризикувати та йти проти Трампа (бо давно повідомив, що не збирається залишатись в Сенаті), але його сенатське оточення явно ні.
➡️ Станом на зараз Трамп зрозумів, що особисто та публічно бути проти угоди та підтримки України з електоральної точки зору йому не вигідно (ще ж є "незалежні виборці").
➡️ Тому тепер він діє через треті "говорящі голови" в Палаті. На жаль, такими "головами" виявляються, навіть помічники з офісу Скалліза. Людини, яка виграла номінацію на спікера, але була позбавлена можливості ним стати через одноосібне рішення Трампа.
У підсумку помірковані республіканці під тиском того факту, що Трамп виграє праймеріз в партії, все більше позбуваються залишків хребта.
➡️ В надії врятувати угоду виступили кілька республіканських сенаторів на чолі з Макконнеллом, але їх тиск на Трампа тепер зводиться до "будь ласка, подумайте та хоча б прочитайте текст угоди перш ніж казати — "ні"".
Тим часом ситуація на кордоні США взагалі виходить з-під контролю. Прихильний до експрезидента губернатор Техасу на заклики Трампа впровадив надзвичайний стан, відмовився підпорядковуватись федеральному уряду та ввів війська Нацгвардії. Все це корисно Трампу.
⏩ Єдина надія на підтримку угоди по кордону та допомоги Україні 🇺🇦 — це тиск ззовні. Ззовні США від міжнародних акторів, які мають медійний вплив відверто створювати інфоприводи щодо наслідків дій Трампа для США та впливати на "його рейтинг". Потрібні ті, хто зовні будуть торпедувати Трампа, але при цьому не залежать від нього внутрішніми партійними зв'язками та страхами за свою кар'єру чи життя у разі його президентства.
➡️ І такий актор — це Європа. Точніше Велика Британія 🇬🇧 та Німеччина 🇩🇪, бо цілісно ЄС американці переважно взагалі не сприймають, а ось окремо британці та німці в інфополі США це історично давні союзники.
Але, щоб у німців був відповідний аргумент тиску та критики, то ЄС 1 лютого мають прийняти програми підтрмики України. Натомість, британці вже почали критикувати Трампа через Джонсона (спікера)."

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

May 2025

S M T W T F S
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 2324
25262728293031

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 23rd, 2025 12:25 pm
Powered by Dreamwidth Studios