don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Diana Makarova
Перша частина - бюрократична. Друге коло пекла
https://www.facebook.com/irin.polin/posts/pfbid0XpKHhQnAHLMxvtTkqAnAAP761qSNuXFt3SXJpRv7xsmTKtgQHtMLH78hpideJSNel
Друга частина - фінансово-транспортна, третє коло пекла
Пост копіюю, для дубляжа. Дякую, Ірина Полинь
...""Поранення, травма, контузія" ч. 2 Фінансова
Лонгрід. Приклад
Після евакуації військовий потрапляє в госпіталь. Йому надається допомога і призначається лікування. Лікування і діагностика призначаються в межах можливостей госпіталя. Можливості різні, значною мірою забезпечені силами волонтерів.
Лікарі не можуть призначати ліки і обстеження за власний кошт військового. Якщо чогось необхідного немає - призначається подальший етап евакуації.
І тут є зворотній бік - лікарі часто не можуть (а деякі не хочуть) призначати обстеження і ліки, які не може забезпечити госпіталь (іноді можуть порадити в приватній розмові).
Дивно, але зараз далеко не всім і не у всіх госпіталях роблять і аналізи на гепатит, віл, сифіліс, хоча раніше це було обов'язково навіть просто для хворих.
Якщо тобі треба (але не призначено), наприклад МРТ, і пощастило потрапити не в прифронтовий госпіталь, а в якесь місто, де є клініки - ти робиш його сам. Організація транспорту і оплата лягає вже на волонтерів, або самих військових чи їхні родини. Те саме з іншими обстеженнями, аналізами, ліками і процедурами... Милиці, ортези тощо - або волонтерські або купуються за свої гроші.
Багато приватних клінік по всій Україні роблять суттєві знижки (і 30% і 50%) для військових, за що їм окрема велика подяка.
Переведення між госпіталями (на наступний етап евакуації) зазвичай організоване і безкоштовне для військового.
Якщо рекомендований подальший прийом якихось препаратів - власним коштом або, якщо вони є в достатній кількості в мед.пункті військової частини (можливо десь інакше, але з лютого мені доводилось бачити лише волонтерські ліки у військових медиків, включно з перекисом і бинтами).
Виписка з госпіталю. Виписка видається на руки. Після цього військовий має прибути в частину**. Дорога - власним коштом (має оплачуватись, але про такі випадки мені невідомо).
Якщо рекомендовано проходження ВЛК "на реабілітацію". Військовий, прибувши в частину (зазвичай на ппд, якщо воно не в окупації) (дорога, нагадую, власним коштом) пише рапорт про проходження ВЛК і очікує його підписання. Враховуючи ситуацію, розташування таких військових на території ппд часто не передбачене - отже мусиш знімати квартиру або готель. Ціни залежать від міста, але в середньому вартість оренди квартири або номеру 800-1000 грн, місця в хостелі - 400-600 грн (але вони здебільшого бувають зайняті).
Залежить від частини, але зазвичай від моменту приїзду до отримання направлення проходить 3-5 днів.
Отримавши направлення, військовий їде на ВЛК (ні не додому, а туди куди йому пібписали направлення). Транспорт, знов таки, власним коштом.
Оскільки ВЛК часто проходиться амбулаторно - знов таки додаються витрати на житло: квартира, готель або хостел. Якщо пощастило знайти компанію - можна зекономити і жити вдвох-втрьох.
При обмеженні рухомості, додаються щоденні витрати на таксі (в госпіталь і назад).
ВЛК "на реабілітацію" триває зазвичай 4-6 днів.
Якщо ВЛК рекомендована реабілітація - військовий знов їде до своєї частини щоб подати рапорт на реабілітацію. Транспорт власним коштом. Проживання 2-3 дні власним коштом.
Коли рапорт на реабілітацію підписаний, можна їхати додому або в медичний заклад (власним коштом).
Реабілітація. Якщо реабілітація проходить в закладі - процедури, масажі, заняття організовуються безкоштовно в межах можливостей закладу. Якщо вдома - власним коштом. Реабілітаційні заклади зараз часто переповнені, та й самі військові, якщо якось дозволяє стан і родина в Україні, надають перевагу реабілітації вдома щоб побути з близькими.
Після реабілітації військовий повертається в частину (транспорт власним коштом).
Після поранення військовослужбовець може проходити також ВЛК "на придатність". Отримує направлення в частині та їде на ВЛК (транспорт власним коштом).
ВЛК на придатність триває зазвичай 10-14 днів. Проживання знов таки за власний кошт.
Отримавши довідку ВЛК, військовий повертається в частину (транспорт власним коштом).
Якщо він визнаний придатним і хоче (багато хто після цих квестів вже нічого не хоче) отримати компенсацію за поранення - то пише рапорт на проходження МСЕК (відсоток втрати працездатності на підставі якого розраховується розмір компенсації визначається не ВЛК, а саме МСЕК) і їде проходити МСЕК (те саме ВЛК по другому колу). Транспорт і проживання за власний кошт.
Приклад витрат (організаційна частина) без МСЕК:
800 грн (транспорт госпіталь - в.ч.) + 2900 грн (проживання в готелі 4 дні біля в.ч.) + 480 грн (таксі туди-назад 4 дні) + 400 грн (транспорт в.ч. - ВЛК) + 3200 грн (проживання в місті 4 дні на час ВЛК) + 400 грн (транспорт ВЛК - в.ч.) + 800 грн (транспорт в.ч. - реабілітація) + 800 грн (реабілітація - в.ч.) + 4400 грн (проживання біля в.ч. 6 днів) + 400 грн (транспорт в.ч. - ВЛК) + 6800 грн (проживання 14 днів на час ВЛК) + 400 грн (транспорт ВЛК - в.ч.).
разом (організаційна частина): 21380 грн
Лікувальна частина: індивідуально, тому немає сенсу наводити приклад.
Безумовно, кожен випадок індивідуальний і витрати теж.
НАДХОДЖЕННЯ
за час з моменту евакуації - до виписки з госпіталю військові отримують додаткову грошову винагороду з розрахунку 100 тис грн на місяць*
за час проходження ВЛК і реабілітації військові отримують додаткову грошову винагороду в розмірі 30 тис грн* (мали б отримувать також 100 тис, але МОУ всупереч Постанові КМУ "економить" і виплачує з розрахунку 30 тис грн)
Компенсація за отримання поранення - виплачується тільки на підставі висновку МСЕК (приблизно (прошу уточнень) 8000 грн за кожні 5% втрати працездатності).
Матеріальна допомога - військовослужбовець, що отримав поранення має право на повну матеріальну допомогу (приблизно 13-14 тис грн) 1 раз на рік.
*Постанова КМУ 168 передбачає, що додаткова винагорода в розмірі 100 тис грн виплачується військовослужбовцям, що "перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення"
Наказ МОУ 260 "безперервно перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), – з дня отримання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного
закладу (у тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого).
Військовослужбовцям, які перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії, виплата додаткової винагороди здійснюється в розмірі 30 000 грн в розрахунку на місяць"
Додали слово "безперервно" і зекономили на тих, хто мав перерву в лікуванні і на всіх, хто перебуває у відпустці для лікування.
Військові частини у фінансових розрахунках послуговуються наказом МОУ. Детальніше окремим постом.
**Чому військовим кожного разу потрібно їздити в частину щоб завезти довідку ВЛК і взяти направлення?- бо армія. Бо поки ті пару днів підписуються рапорти і робляться направлення (з мокрою печаткою) людина рахується у військовій частині і командирів, які не хочуть брати на себе відповідальність за те, що в цей час з людиною щось трапиться або вона щось вчудить, теж можна зрозуміти. Адекватне командування йде на поступки і дозволяє не їхати зайвий раз до військової частини, але це поступки, а не обов'язок. Чому досі існує така довбанута система? - бо її ніхто не поміняв."

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

July 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 24th, 2025 10:23 am
Powered by Dreamwidth Studios