![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Журналіст «Знаку оклику!» – про здійснення резонансного розслідування, яке нагадало суспільству про силу «четвертої влади». А також коментар гендиректора ТВі Миколи Княжицького про його особисте ставлення до фільму
Фільм «Лук'янівка. Тюрма №1» змусив чиновників спостерігати, як стіни камер СІЗО роз'їдає грибок і що накладають до тарілок в'язням. Віктор Янукович запропонував генпрокурору організувати перевірку фактів порушень закону, наведених на початку квітня у ЗМІ, з відстороненням причетних до них осіб. Окрім відсторонення в. о. начальника СІЗО Євгена Домбровського, за словами Костянтина Усова, вісьмох працівників Лук'янівки звільнено.
Про ізолятор подбав Кабмін, виділивши 1,5 млн грн для будівельних і ремонтних робіт. А поки коридорами СІЗО ходять комісії, тюремні офіцери розпочали полювання на героїв фільму, щоби запроторити їх до карцеру.
Костянтин Усов каже, що й досі перебуває на зв'язку з людьми, які вели для нього зйомки з камер, і не дозволить їх ображати. Вочевидь, окрім журналіста, зайнятися їхнім захистом нікому.
Відгуки про резонансний спецпроект «Знаку оклику!» вже публікували автори «Телекритики»Андрій Кокотюха та Аркадій Сидорук. Нагадаємо, у фільмі про умови СІЗО розповіли самі його в'язні - в історіях і власному відео з мобільних телефонів. Кадри тюремних реалій цементують подробиці від самого Усова про особливості роботи з агентами. При цьому «Джеймс Бонд», що їздить на джипі Toyota і схиляє тюремного офіцера до співпраці за допомогою хабара, контрастує з жахіттями камер. Хоча, як розповів Усов, ніякого зіставлення не планувалося, стиль одягу для нього в житті не головне, а власного авто він не має.
Ця демонстрація реалій «агентурної роботи», хоч і вказує на важелі корупційної системи, трохи відволікає глядача від суті проблеми. Після історії безпідставно затриманої вагітної жінки, яка в СІЗО втратила дитину, і розповідей ув'язнених про тарифи на передачі, «бонусна» розробка агента виглядає бравадою. До того ж, сам «агент» є абстрактним - ані його прізвища, ні обличчя, ні голосу глядач не ідентифікує. Не схвалює «хизування шантажем» і Микола Княжицький - як журналіст, а не як генеральний директор ТВі.
Втім, активність прибічників та опонентів фільму Усова свідчить: журналіст провів грандіозну роботу і точно влучив у нерв. Цей проект «Знаку оклику!» - ще й 44-хвилинна акція протесту проти рутинної журналістики розслідувань, затиснутої щільними графіками й тяжкими для якості бюджетами. Як автор «Лук'янівки» здолав соціальну апатію й чи дослухав в'язнів ізолятора до кінця - в інтерв'ю з Костянтином Усовим.
Читать полностью на Телекритике