don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
(насправді 3)
НАРИСИ НОВІТНЬОЇ УКРАЇНИ КРІЗЬ ПОЛІТИЧНУ БІОГРАФІЮ

В кінці минулого нарису 24 травня 2001 року, Верховна Рада провалила законопроект №6134 щодо скасування плати за вхідні дзвінки. Всупереч, ледь не загальному, словесному схваленню. Такий розворот приписували й зацікавленості членів Височайшої родини: Пані Дочка у 1997-2007 — заступник директора з маркетингу компанії мобільного зв'язку «Київстар» https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%96%D0%BD%D1%87%D1%83%D0%BA_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%B4%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0

Але ми не вгамувались: не минуло й місяця як 12.06.2001 внесли Проект закону №7376 Про внесення змін до Закону України "Про зв'язок", Ініціатори: Борис Беспалий, Володимир Бондаренко http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?skl=4&pf3516=7376
«Верховна Рада України постановляє внести до Закону України “Про зв’язок” такі зміни:
Статтю 12 після частини 3 доповнити такою новою частиною: “У разі, якщо підприємство зв‘язку встановлює оплату за послуги міжнародного, міжміського, місцевого, стільникового телефонного зв’язку згідно часових тарифів, то така тарифікація може бути тільки посекундною.”
Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку рекомендував «Прийняти проект за основу» (автори проекту Постанови Крук Ю.Б. і Поліщук О.В.). З розглядом не поспішали і каденція добігла кінця. Заглухло на стадії: 27.11.2001 Вручено подання Комітету про розгляд. Валять і так.
Та найшла коса на камінь: кучмівська (кумівська?) рада проект послідовно валила, ми з Володимиром Дмитровичем, його послідовно поновлювали й покращували.
І ось 29.08.2001, напередодні заключної сесії парламенту ІІІ скликання, внесли проект №8030 від 29.08.2001 про внесення змін до Закону України "Про зв'язок" (стосовно оплати за послуги місцевого телефонного зв'язку згідно часових тарифів). Ініціатори: Борис Беспалий, Володимир Бондаренко http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?skl=4...
Об’єднали дві ідеї: скасування плати за вхідні сигнали (не лише для мобільників, а для всіх!) та упорядкування часової тарифікації:
«Внести до Закону України “Про зв’язок” такі зміни:
1. Частину 2 Статті 12 наприкінці доповнити таким реченням: “Підприємствам і об’єднанням зв’язку усіх форм власності забороняється встановлювати плату за вхідні телефонні сигнали для усіх видів телефонного зв’язку”.
2. Статтю 12 після частини 3 доповнити такою новою частиною: “Підприємства та об’єднання зв‘язку усіх форм власності можуть встановлювати оплату за послуги місцевого телефонного зв’язку згідно часових тарифів лише за умови, що лічильники для обліку використаного часу знаходяться також у споживача. У разі відсутності зазначеного лічильника, оплата за послуги місцевого телефонного зв’язку згідно часових тарифів може встановлюватись виключно за письмовою заявою споживача.”
Оскільки питання було на слуху й набуло розголосу, депутати, громадськість, усі зацікавлені, були в темі, тож обмежились лаконічною Пояснювальною запискою:
«У ряді випадків підприємства зв’язку встановлюють додаткову плату за вхідні телефонні сигнали (дзвінки). Ця унікальна в світі практика аж ніяк не є виправданою, оскільки абонентська плата за послуги телефонного зв’язку включає також і оплату вхідних сигналів. Додаткова ж плата є допустимою для ініціатора розмови, але не для абонента, якому телефонують.
Крім того, споживачі послуг телефонного зв’язку мають право контролювати лічильники, якими обліковується час їхніх розмов, подібно тому,як контролюють подібні лічильники споживачі електроенергії, газу, води.
Даний законопроект спрямований на реальний захист прав споживачів телефонного зв’язку і передбачає: 1 заборону встановлювати оплату вхідних телефонних сигналів (дзвінків) для всіх видів телефонного зв’язку;
2. дозвіл встановлювати часові тарифи за послуги місцевого, телефонного зв’язку виключно у випадках, коли лічильники для обліку використаного часу знаходяться також у споживача або на письмове прохання самого споживача.
Додаткових витрат із Державного бюджету країни прийняття даного законопроекту не потребує».
З позитивного Висновку Головного науково-експертного управління від 03.10.2001:
«Пропозиція авторів законопроекту "підприємствам і об'єднанням зв'язку усіх форм власності забороняється встановлювати плату за вхідні телефонні сигнали за усі види телефонного зв'язку" заслуговує на увагу. В світовій практиці відсутня плата за вхідні дзвінки — той абонент телефону, що викликає, сплачує за розмову по телефону, незважаючи на те, чи то мобільний чи то стаціонарний телефон у його співрозмовника.
Другу пропозицію проекту — встановлювати оплату за послуги місцевого телефонного зв'язку лише за умови, що лічильники використаного часу знаходяться також у споживача, а у разі відсутності зазначеного лічильника, оплата за послуги місцевого телефонного зв'язку згідно часових тарифів може встановлюватись виключно за письмовою заявою споживача — також слід визнати доцільною.
Загальний висновок: проект Закону “Про внесення змін до Закону України "Про зв'язок” (стосовно оплати за послуги місцевого телефонного зв'язку згідно часових тарифів) пропонуємо прийняти за основу у першому читанні.». Керівник Головного науково-експертного управління А.Мацюк, Вик. В.Семілєтов, Л.Кирилюк
Словом, суцільний одобрмяс. А на носі парламентські вибори 31.03.2002. Відповідно розпочався й «місячник любові до народу». Тож 17.01.2002 законопроект 8030 прийнято в першому читанні.
Відповідно до Регламенту, це передавало його на розгляд наступному четвертому скликання, але від самого початку. Та в це скликання ще треба було потрапити і, забігаючи наперед, - деякі оператори, та їх лобісти, мені у цьому протидіяли. Але те до дальших Нарисів.


-

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

July 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 26th, 2025 06:28 am
Powered by Dreamwidth Studios