don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Andrey Plakhonin
Все обратили внимание на вчерашнее объявление СБУ подозрения виновнику сегодняшнего торжества генерал-лейтенанту Кириллову, но мало кто вспомнил о вышедшей в прошлый четверг на Свободе большой статье о том, что возглавляемые Кирилловым ведомство - Войска радиационной, биологической и химической защиты ВС РФ - расширяют мощности по разработке и производству средств бактериологического оружия. Причем, согласно проанализированным публикациям и патентам, именно в форме, предназначенной для применения против населения крупных городов.
На фотографии январская инспекция тогда еще министра обороны РФ Шойгу новых построенных ведомством Кириллова биолабораторий. Самых настоящих, а не выдуманных украинских и натовских из его брифингов и интервью.




=====
Andrii Klymenko
Це дуже гаряча новина з Таллінна! Знимаю шляпу. І не тільки перед 12 президентами та прем'єрами. Цей процес розпочав Президент України в Рейк'явіку. Наприкінці жовтня - 29.10.2024.
Країни Балтійського та Північного моря почнуть перевіряти статус страхування танкерів, що перевозять російську нафту з портів Балтійського моря.
Дванадцять європейських країн мають намір обмежити танкери, які перевозять мільйони барелів російської нафти по всьому світу, вимагаючи перевірити, як вони захищені від розливів нафти.
Країни мають запровадити перевірку страхових полісів російських танкерів, які проходять повз них, за словами людей, обізнаних у цьому питанні. План планується оголосити пізніше сьогодні.
Там в половини танкерів нема полісів P&I, а мають сумнівні поліси в страхових компаніях Росії, Індії, Китаю тощо.
* * *
ФАКТИ ПРО НАФТОВИЙ ФЛОТ ПУТІНА (для всіх, кому цікаво).
Адептам секти "тіньового влоту" рекомендую читати із заспокійливими пігулками.
• Головним фактором ризику, що визначає тривалість війни Росії проти України, є обсяг морського експорту російської сирої нафти та нафтопродуктів. Його доведеться обмежувати в Балтійському та/або Північному морях.
Експорт енергоресурсів складає від 55 до 70% експортних надходжень Росії в залежності від світових цін. В свою чергу, саме експорт сирої нафти і нафтопродуктів, а не будь-які інші складові (типу LNG, на який технічно відволікається увага від нафти), є головним джерелом валютних надходжень Росії. Частка нафти в її енергетичному експорті оцінюється в розмірі до 70%.
Поки він існує в таких обсягах, війна проти України буде тривати і вимагати величезних фінансових навантажень на країни ЄС.
Цей ризик тривалості війни і тривалості видатків країн Європи на підтримку України та посилення власної безпеки переважно визначається обсягами морського експорту сирої нафти з портів Росії в Балтійському морі. Він становить близько 60% від загального морського експорту нафти з Росії і фізично вимірюється в розмірі 10-12 млн тонн сирої нафти щомісяця, їх перевозять від 90 до 105 танкерів на місяць.
Співвідношення обсягів експорту сирої нафти з портів Чорного моря до портів Балтійського моря – приблизно 1:3.
Механізм так званої «цінової стелі» не працював і не працює, оскільки не має і не може мати запобіжників проти фальшування документів про вартість вантажу танкера.
Укладання контрактів з дотриманням «цінової стелі» з 2022 року прямо заборонено указом президента РФ і суворо контролюється.
Публічний супровід цього напряму в світових ЗМІ і експертних колах фактично виконує роль прикриття тих реальних обставин, що 30% цієї сирої нафти перевозяться з російських портів танкерами, що належать компаніям, зареєстрованим в країнах ЄС (переважно в Греції), а до 10% цієї нафти доставляється на рейдові перевалки поблизу берегів країн ЄС в Середземному морі, звідки дрібними партіями з фальшованими документами може надходити до країн ЄС в порушення ембарго.
Коректна постановка задачі полягає в тому, щоб боротись за зменшення російського морського експорту нафти та нафтопродуктів як з основним зовнішнім джерелом фінансування та тривалості російської агресії проти цивілізованого світу.
В середньому за місяць з портів Балтійського та Чорного морів здійснюють операції від 310 до 350 танкерів, від 120 до 140 з них перевозять сиру нафту, від 190 до 210 танкерів перевозять нафтопродукти. ВСІ вони щомісяця публікуються на нашому сайті - було б бажання побачити...
З урахуванням повторних (циклічних) рейсів можна приблизно оцінити загальну кількість танкерів, що перевозили російську сиру нафту та нафтопродукти з портів Балтійського та Чорного морів за останні 6 місяців, в 900-1000 суден (з них приблизно 300-400 танкерів сирої нафти - Type of ship Crude Oil Tanker).
Поширені в світових ЗМІ тези про критичний вік відповідного танкерного флоту та відповідно його поганий технічний стан не відповідають реаліям. Середній вік 99 танкерів, що перевозили сиру нафту РФ з портів Балтійського моря у вересні 2024, складає 15,7 років, що не є критичним показником.
Зауважимо, що теза про те, що танкери, що мають вік більше 15 років – це «старі танкери з поганим технічним станом», є непрофесійною з точки зору практики судноплавства. Насправді в світовій практиці нормальний технічний стан можуть мати судна зі значно більшим віком.
Головним критерієм технічного стану танкера є наявність або відсутність його в «білих списках», «чорних списках» або «сірих списках» міжнародних меморандумів портового контролю (меморандум про взаєморозуміння щодо контролю державою порту) - Tokyo MOU, Paris MOU тощо.
У вересні 2024 року з 99 танкерів, що перевозили сиру нафту РФ з портів Балтійського моря, лише 28 (тобто 28,3%) знаходяться в «чорних списках» міжнародних меморандумів портового контроля, тобто мають серйозні проблеми з технічним станом.
У вересні 2024 року з 99 танкерів, що перевозили сиру нафту РФ з портів Балтійського моря, лише 37 (тобто 37,4%) знаходяться в «сірих списках» міжнародних меморандумів портового контроля, тобто мають деякі проблеми з технічним станом, які можуть бути усунені.
Найбільша кількість танкерів, що знаходяться в «чорних списках», належать судновласникам з країн зручного прапору (FOC countries) – 8 з 9; Азербайджану – 6 з 6; Індії – 4 з 8.
З 17 танкерів, що належать власникам з РФ (ОАЕ), в чорних списках меморандумів портового контроля знаходяться лише 3.
Найбільший «масив» танкерів-перевізників (Греція – всі 29 танкерів ) не мають жодних проблем з технічним станом.
45,5% або майже половина мають страхові поліси P&I. Решта – в страхових компаніях Індії, Китаю тощо. Таким чином, поширена в ЗМІ інформація про «переважну більшість незастрахованих танкерів» є перебільшеною.
За 6 місяців (квітень-вересень) 2024 року на рейдові перевалки та безпосередньо до кількох портів країн ЄС було доставлено близько 6,2 млн тонн сирої нафти (7,1% загальних обсягів) та 6,5 млн тонн нафтопродуктів (16,6% загальних обсягів).
Повну доповідь днями опублікуємо...
Автори представляють колектив, який займається моніторингом руху морських суден 15 років, а останні 2,5 роки, з квітня 2024, займається щоденним моніторингом руху танкерів з російською сирою нафтою та нафтопродуктами.
На основі цього досвіду ми стверджуємо, що займатись боротьбою з «тіньовим флотом Росії» - безперспективно. Тому що неможливо боротись з тим, чого не існує в природі. Існує флот танкерів, які перевозять по світу російську сиру нафту і нафтопродукти.
Такими ж безперспективними є дискусії навколо розмірів «цінової стелі». Тому що її теж ніколи не було і немає.
===
Ihor Lutsenko
Добре
Але я так розумію більшість цих танкерів цілком придатні для перевозки. Відтак, чи можна очікувати, що у них будуть проблеми зі страховими полісами?
---
Andrii Klymenko
Ihor Lutsenko у 50% нема P&I. А від них будуть вимагати його, а не "мосгорстрах" або "чайнабомбейстрах"
(will be screened)
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

April 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23242526
27282930   

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 05:24 pm
Powered by Dreamwidth Studios