don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Алі Татар-заде
коли у стосунках з Польщею раптово затріпотіли слова і вирази на кшталт "примирення", "замирення", - і все це в історичному контексті! - то одразу виникає логічне мисле-мовне питання:
- А в нас що, з Вами - війна?
Ми забули підписати якийсь мирний договір?
Чи одна сторона тихенько напала на іншу, користуючись її хитким становищем на інших фронтах?
Добре, скажіть це вголос: ми в стані війни із вами на такому-то фронті.
Тоді і відповідь буде чесна.
Я б запропонував тоді "історичне перемир'я" до скінчання війни гарячої; а якщо ту пропозицію відвернуть...
то я би перейшов до другого варіанту.
Чи ви розумієте, спитав би я, що напад на історичному фронті, як інструмент шантажа, ТЕЖ дуже швидко із сьогодення стане Історією?
Що його вивчатимуть як історичне явище, і що майбутні історики безжально виявлять причетних, бенефіціарів та нечесну гру?
Чи ви знаєте майбутнє?
Чи пам'ятаєте правило золотої моралі?
Чи хотіли б ви собі тогож, що бажаєте сусідові?
Як вам сподобається, коли московит нападе на вас, а німці обумовлять свою допомогу пересмотром деяких вапросів щодо історичної ролі Данцига? А чехи закинуть історію Сілезії від Болеслава до Ганки? А якщо шведи запросять вас на дискусію щодо законності скинення Вази, а інакше не буде вам коридору на північ?
А якби Черчіль замість вступити за вас у найкривавішу в світі війну, вимагав від вас визнати провину перед англіканами за часів Контрреформації?
А що коли так повернеться, що це ми будемо тим сусідом, допомоги якого вам бракуватиме?
Ви готові брати на себе подібну відповідальність?
Просто кивніть але вголос: так, ми готові, і будемо за це відповідати перед нашою улюбленою музою - Кліо.
===
Олег Бадахов
Нажаль, вони вас не почують. Але, оце було б доречне.
10 год
Відповісти
Алі Татар-заде
існує багато каналів, щоби почули. Для початку я би попрохав тих, хто володіє польщізною, перекласти більш-менш за змістом, може й від себе щось додати незлим і тихим словом
===
Andriy Kohut
було ж уже "перемир'я". влітку 2022 два міністра культури підписали меморандум, що всі спірні історичні питання відкладають на потім, після перемоги
але потім сусіди переглянули свою позицію. ну і що, що вона скріплена підписом
---
Алі Татар-заде
Andriy Kohut це надає нам право і самим переглянути потім всілякі підписи
===
Dm Lytov
На мій погляд, пропозиція не зовсім конструктивна, бо взагалі не враховує польський менталітет, тобто поведінку "пересічного поляка". З поляками можна добре домовитися, якщо враховувати те, що коли поляк "розігрівся", увійшов в азарт, йому треба дати час трохи охолонути. Але охолонути не так, щоб зовсім залишити без уваги на цей час, а скоріше "випустити пар", як це робив Сократ: точними запитаннями, де людина має можливість висловити свою точку зору цілком, а запитувач може спробувати, не завжди успішно, підвести своїми запитаннями до своєї точки зору.
На жаль, українцям у діалозі з поляками заважає власний український менталітет, як би так ввічливо сказати, трохи впертий. Через це поляки та українці час від часу не можуть зрозуміти один одного. Але це не смертельно. Бо домовитися час від часу вдавалося, якщо люди брали до уваги особливості один одного.
---
Алі Татар-заде
скільки років триває ця неоголошена війна? Не рахую, але точно скажу що це перший мій допис з цієї теми. Причини викладені в пості.
---
Dm Lytov
Якщо "діалог марний", то вже заздалегідь програли. Діалог є, але досить неприємний, я згоден.
Тут можливі лише поступки дрібними взаємними кроками з кожного боку. А так, щоб вирішити "швидко та назавжди" - ні, це не спрацює. І мантра "у нас з вами спільні вороги" теж не спрацює, бо і поляки, і українці мають багатостолітній досвід того, як спільні вороги з'єднують лише на короткий час. У Черчилля зі Сталіним теж деякий час були спільні вороги.
---
Scarlett Vel
Dm Lytov нахер. Нам зараз є коли гратися в такі ігри?
---
Dm Lytov
Навзаєм. Якщо ви розумніші, уперед - пояснюйте полякам, як треба.
---
Алі Татар-заде
Dm Lytov коли говорити про діалог, то все що не є війна є діалог. Польська держава використовує проти України "бич і пряник", як це звав Бісмарк. Я давно закликав українське суспільство почати виробництво пряників (вони для кожної країни Заходу мають бути різні!) і треба сказати що успіху не досяг. Зараз описую дещо з устрою "батога", проте цукерброт все одне має бути. Конкретно з поляками я би радив використовувати шляхтоманів в історії не як польський розвідувальний загін у нас, а навпаки. Також побільше давньої історії: поляни Києва і Польщі, два Болеслави в Києві, все це пряники.
(will be screened)
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

April 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23242526
27282930   

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 05:24 pm
Powered by Dreamwidth Studios