11 липня 2023 р.
От ви кажете:
- Всі, хто їздив в Росію працювати, відпочивати, виступати під час війни, всі вони є колаборантами!
Я теж так кажу. Я теж готова їм очі видирати. Але іноді навіть не треба їздити в Росію під час війни. Можна служити в українському війську і...
... історію цю я вже розповідала, але у мене з того часу з'явилось багато нових читачів, серед них є і ті, що фронтом не цікавились аж до експансії 2022 року - не ображайтесь, це просто констатація, адже важливо, що ви цікавитесь фронтом зараз - тому, можливо, деякі речі в моїй історії вас здивують.
Але це історія фронту. Довга, дев'ятирічна (плюс кілька місяців) історія. Її бажано знати. Деякі її аспекти так точно важливі.
... був у нас серед друзів один воєнний. Красивий, і, відповідно, здоровенний. Спортсмен, спецназьор, все як годиться. В перших боях з 2014, на все власна думка, апломбу теж вистачало - а що ж, були б ви воєнним, красивим, здоровєнним, у вас би теж, можливо, була повна груть апломбу.
І якось його з його підрозділом кинули на охорону секретного об'єкту в Соледарі. Об'єкт називався СЦКК. Ви не знаєте, що воно таке - СЦКК? А, чую, хтось знає. Іншим я розповім.
СЦКК, дорогі мої, розшифровувалось як Спільний Центр Контролю й Координації вогню. Його створення ініціювала Росія в 2014 році, десь восени. Україна погодилась на таку дипломатичну місію.
Місія полягала в тому, що російські офіцери мали право жити й працювати на українському фронті і з української ж території контролювати й координувати вогонь.
Ще раз.
РОСІЙСЬКІ офіцери, числом від 40 до 70, званнями від капітана до генерала, жили і працювали на українському фронті, мали вільний виїзд по фронту - аж так, що навіть організація мала цілком тролінгову назву. КОНТРОЛЬ ТА КООРДИНАЦІЯ вогню. Координували власний вогонь по наших позиціях, ага.
Чи бачили вони українські позиції, чи могли наносити їх на карти, передавати координати? Тю. Смієтесь? Звичайно, могли. І, звичайно, робили це.
( Read more... )