don_katalan: (Default)
don_katalan ([personal profile] don_katalan) wrote2021-10-25 10:00 am

які є у Китаю гібридні сили. Розказую

Ihor Lutsenko
До попереднього посту про Тайвань. Мене спитали, які є у Китаю гібридні сили. Розказую.
30 березня цього року Філіппіни змушені були підняти у повітря винищувачі. Які, утім, нічого не змогли зробити проти ількох сотень немаленьких риболовецьких суден під прапорами Китаю, котрі за офіційною версією КНР «ховалися від негоди» у виключній економічній зоні Маніли.

На що міністр оборони Філіппін Дельфін Лорензана сказав: «Я не дурень, там відмінна погода. Заява Пекіна про те, що там судна вирішили сховатися від шторму - брехня. Прибирайте свої кораблі!»
Так звана Берегова охорона Китаю (її нині очолюють найбільш досвідчені генерали, котрих перевели з військово-морського флоту) – формально структура забезпечення правопорядку, на кшталт поліції.
Берегова охорона з 2018 року підпорядкована народній поліції Китаю, яка також знаходиться в підпорядкуванні Центрального військового комітету з 2018 року, тобто є фактично складовою частиною збройних сил країни.
У фактичному підпорядкуванні цієї охорони є десятки тисяч (а можливо, і сотень тисяч) так званих «рибалок», котрі пересуваючись на риболовецьких суднах, здатні захопити прибережні території, урядові будівлі, поміняти прапори, забезпечити діяльність місцевих лояльних до КНР чиновників і депутатів.
Озброєні про людське око – гарпунами та іншою підручною холодною зброєю, але, звісно, в прихованому варіанті і звичайною вогнепальною.
Нині є вже секретом Полішинеля те, що велика кількість риболовецьких суден мають озброєння для боротьби з невеликим суднами.
У Китаю – найбільший у світі цивільний флот. Точніше, «цивільний». Китайських джонок збудовано стільки, що можна на них нині посадити усю китайську армію.
Вони можуть також заблокувати прохід суден в будь-якій ділянці Південно-Китайського моря. Досвід таких операцій у КНР є. у 1949 році було вибито гомінданівців з аналогічного до Тайваню за розмірами острову Хайнань.
Тоді комуністи мобілізували в цілому 2130 джонок і більше 4000 цивільних моряків, а також 15000 бійців тих, кого би зараз назвали силами спеціальних операцій (ССО).
Вони здійснювали тактику дрібних висадок всюди по узбережжю і проникненню за позиції сил, котрі оборонялися. В підсумку, це дезорганізувало оборону і острів став частиною КНР.
У 70-х роках аналогічна спайка рибалок і ССОшників використовувалася у зіткненнях з В’єтнамом.
У 2016 році заблокували ділянку виключної економічної зони Малайзії.
Останнім часом загрожують навіть прибережним районам у Латинській Америці(!).
Зараз таких ССО у комуністів по факту разів десятки разів більше.
Уряд КНР по суті взяв рибалок на зарплату, військово- морські спеціалісти проводять їх тренування.
«Армія рибалок» на державному рівні готується мінімум з 2013 року. З тої дати по 2016 рік мінімум 50 тисяч риболовецьких суден фактично за державний кошт було оснащено системою управління боєм – звісно, вона маскується під особливу «систему навігації».
Так само старі дерев’яні човни за урядового сприяння посилюються сталевими елементами.
Скільки уже зараз було побудовано нових суден подвійного призначення, і скільки модернізовано під війну старих можна лише здогадуватися, і це може бути кілька сотень тисяч.
З них реально великих, здатних нести по сотню чи більше людей – понад 10000. Ітого, мільйон «рибалок», натренованих на близький бій підручними засобами.
Достатньо, щоб захопити Тайвань при потребі. І це ще ми не враховуємо «п’яту колону» в самому Тайвані, про яку, може, колись пізніше.

Post a comment in response:

(will be screened)
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org