don_katalan: (Default)
don_katalan ([personal profile] don_katalan) wrote2025-03-31 12:37 pm

Відносини між двома сторонами завжди тяжке питання

Vadim Labas
Десь пару років тому у нас був один з перших кейсів по постачанню іноземної компонентної бази на одного з виробників зброї російського впк. Ми вирішили опублікувати дані в ЗМІ США, з метою підвищити увагу до цієї проблеми. Тому підготували велику аналітичну записку, наповнили її беззаперечним фактажом і передали через зв'язки низці американських ЗМІ.
Журналісти прийняли інформацію з захопленням. По перше, це була дійсно актуальна тема на той час. По друге, там був ексклюзив у вигляді секретних документів. Всі ЗМІ таке люблять.
Звісно, всі пообіцяли опублікувати. Та пройшов місяць, потім два, потім три і в жодному з видань стаття не виходила. Нас годували відмовками, що йде перевірка даних, узгодження тексту і щось інше. В принципі, там не було що перевіряти, бо фактаж був твердіше каменя. Та й не було що писати, бо аналітичну записку можно було просто копіювати і вставляти як статтю.
Ми вже забили і забули про те, як приблизно через пів року, нам почали дзвонити всі наші структури з питанням чи нема в нас щось по ось цьому російському виробнику. Одна структура - це випадок, всі - це система. Тому на питання, чи не напрягли їх часом американські партнери таким запитом, отримали відповідь, що так, наші партнери хочуть попрацювати над цим виробником.
Ми нікому нічого не дали. І дуже швидко опублікували статтю через український ресурс.
Стаття набрала величезну кількість перепостів в іноземних змі. На цю тему написали дописи всі американські змі. А організація через яку ми опублікували ці данні отримала велику славу.
До чого це я пишу:
Я вже давно не вірю в самостійність американських ЗМІ. Принаймні в питаннях відносин з Україною. Як показує практика, публікації в ЗМІ США можуть дуже так непогано коригуватися їхніми спецслужбами. І несуть за собою певну мету.
Спробуйте прочитати статтю н.й. таймса очима середньостатистичного американця. Ви побачите в ній, що українці погані партнери. Вони не слухають, не попереджають, не діляться, порушують домовленості. Це погана стаття для нас. В кінцевому залишку, після прочитання статті, кожен американець запитає себе " а чи потрібні нам такі партнери?". І це, мабуть, і була головна мета цієї статті.
Відносини між двома сторонами завжди тяжке питання. Особливо, коли йде мова про відносини двох різних розвідок, або військових структур. Навряд чи всю правильну і об'єктивну ситуацію можна передати на папері. І, зазвичай, дорослі структури вирішують всі питання між собою, без залучення третіх сторін. Та цього разу по іншому.
Ця стаття буде мати продовження. І, ймовірніше за все, не дуже позитивне для нас.
=====
WSJ:
Двоє офіційних осіб США також заявили, що Волтц створив і організував багато інших делікатних розмов про національну безпеку на Signal з членами кабінету міністрів, включаючи окремі теми про те, як досягти миру між Росією та Україною, а також про військові операції.
Волтц втрачає вплив на Трампа і втрачає союзників у Білому домі, хоча Трамп не збирається його звільняти негайно.
Одна людина сказала, що якби новина про чат Signal вперше з’явилася в консервативному ЗМІ, такому як Breitbart, Волтц би вже зник.