don_katalan: (Default)
don_katalan ([personal profile] don_katalan) wrote2024-05-06 02:57 pm

Друга невдала спроба перевороту на Хрещатику

Леонід Косаківський · Цей день в історії. 6 травня 1996 року. Друга невдала спроба перевороту на Хрещатику. У сесійній залі Київради відбулася нарада з директорами столичних підприємств, яка була проведена Кабінетом міністрів за дорученням Л.Кучми. Але наміри Банкової використати директорський корпус для атаки на мера Києва, прибрати його за допомоги цього авторитетного зібрання, зазнали краху. Замість запланованого мого «побиття», і керівники підприємств, і представники міністерств, окрім одного, відзначали повне взаєморозуміння з міською владою, готовність і надалі спільно працювати на благо столиці. Розмова пройшла в спокійному, конструктивному руслі. Директори не піддались тискові й не дали себе використати в цій брудній грі. Задум був такий: рознос із боку «генералів від промисловості», і на цьому фоні — Указ про звільнення голови міськдержадміністрації. Однак і цей сценарій другої після квітневої наради у глави держави, де такий настрій не підтримали всі глави районів, крім двох (Коваленка і Асадчева), спроби розправи з неугодним мером міста, провалився. Потрібно віддати належне й головуючому на цьому поважному зібранні — віце-прем'єр-міністру України А.Кінаху, який одразу задав робочий тон розмові, і всіляко намагався уникнути її політизації.
Про це написала 13 травня 1996 року канадська газета «Eastern Economist» (Істерн Економіст), яка помістила цікаву статтю під назвою «Вороги біля воріт. Змова, щоб змусити мера Києва піти зі свого поста», де йшлося про те, хто саме організував змову для усунення столичного мера з посади. Прямо назвали Табачника. Згадали Фонд «Українська перспектива» на чолі з Сергієм Одаричем, що намагався формувати коаліцію проти Косаківського, що складається з компаній, які займаються бізнесом чи засобами масової інформації, інтереси яких ущемив мер міста. Написали, що у це все були глибоко залучені міністр юстиції Сергій Головатий, представник Президента у Верховній Раді Віктор Мусіяка та віце-прем'єр із правової політики Олександр Ємець, що були незадоволені Косаковським і хотіли б бачити «свою» людину —Володимира Черняка — на його місці як мера. Відзначили депутатів Київради з групи «Столиця», що долучились до цього заколоту.
Але зазнавши фіаско 6 травня 1996 року, Банкова далі пішла напролом, ігноруючи і закон, і мораль.
Докладніше, що і як відбувалося на Хрещатику у цей день
===
Леонід Косаківський
Про події на Хрещатику 6 травня 1996 року. Посилання на відповідну главу з книги https://sites.google.com/view/leonidkosakivskyi/книги/переворот-на-крещатике#h.p_euKbZVOFqFxU

Post a comment in response:

(will be screened)
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org