don_katalan: (Default)
don_katalan ([personal profile] don_katalan) wrote2023-05-12 01:00 pm
Entry tags:

НЕ ПЕРЕКЛАДАТИ

Гретатун Бер
Я допався до методу вивчення мов) тяжко, але неймовірно цікаво і швидко дає хороші результати.
Метод простий, стоїть на одній категоричній забороні:
НЕ ПЕРЕКЛАДАТИ.
А далі які завгодно варіанти. Носій пояснює вам на дулях, малює картинки, робить пантоміму. (Comprehensible Input називається, загалом дуже добра справа, на ютупі повно.) Або самі здогадуєтеся з контексту. Або, читаючи, лізете у тлумачний словник тією ж мовою і поступово розкручуєте ланцюжок, аж доки знайомі слова не стрінуться. Головне - хай що робите, не перекладати своєю мовою, не утворювати списки слів, flashcards, оцю маячню, бо все зіпсується. І граматику можна хіба що побіжно очима переглянути, але не вчити, боронь боже.
Виходить аналог розумової діяльності малої дитини, а вона дуже інтенсивна. І дуже швидко спершу геть незрозумілі тексти стають дірявими, і через діри починає світитися зміст. А далі й зовсім добре йде. Якщо ж не йде, глухий кут - треба відкотитися назад за рівнем складності. Ну там, дитячі казочки, простенькі анекдоти почитати замість роману класика літератури.
Ефективність методу надзвичайно висока, але специфіка пояснює, чому не тільки в школах, а й на організованих курсах ніколи так не вчитимуть. Процес надто нелінійний, а над усіма нами в галузі освіти літає невидимий, проте потужний привид Яна Амоса Коменського, який вимагає послідовності й методичності, поки одне не вивчив - до іншого зась. Воно так не працює в більшості випадків, але привид надто могутній, всіх зачаклував.
===
Maria Chubyk
Це прекрасно!
Від відчуття мови до шліфування деталей, а не навпаки. І крім самої мови ще додати історію і культурні особливості. Саме там знаходиться її душа.
І повага, звичайно ж.
І захоплення тим, яка вона особлива, і як багато в людей пішло часу і зусиль, щоб вона була такою
---
Гретатун Бер
пригадую шкільне вивчення англійської, де вчителька повчально проповідувала, що одразу треба говорити граматично і фонетично правильно, бо потім, мовляв, не перевчитеся. в результаті ніхто нічого не знав)
у методі ж Comprehensible Input взагалі не говорять дуже довго. Тільки слухають і читають, щоб розуміти.

Post a comment in response:

(will be screened)
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
No Subject Icon Selected
More info about formatting

Loading anti-spam test...

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org