don_katalan: (Default)
don_katalan ([personal profile] don_katalan) wrote2016-03-18 09:11 am

Новости воссоединенного кота

Алі Татар-заде
промова маріонеткового спікера Константинова, відомого в кримінальних колах як Шчолкунчик та Вєшалка.
- Два роки тому в Крим нарешті прийшла свобода. Ми вирішили в цей день заборонити будь-які мітинги, щоб дати дорогим нашим кримчанам ще більше свободи.
***

Одна кримнашка за свою старанну службу окупантові - за доноси, насамперед - була нагороджена. Її дитину відправили до росіянського курорту, в дєтлагєрь солнишко запаребриком. Щаслива, вона повезла туди рідне чадо. Повернулась бліда та похмура. "Моя дєвочка там єдінствєнная руская! Там всі чорні, навіть піанерважаті! Боже, боже, що вони з нею будуть робити, навіть уявити страшно". Помимо всього прочого, в нагородних грамотах окупантів вона відзначена за інтернаціоналізм.
***
у день святого Патрика я пригадую свого старого знайомого, ми його звемо Першим британцем на кримській землі.
(Звичайно, він був далеко не першим справжнім британцем на півострові - до нього тут були і світла Сестра Найтингейл, і похмурий лорд Реглан. А ще 1333 року сюди прибув архієпіскоп Ричардус, щоб вести домініканську справу. І до них тут бували нормани, що припливали сюди чи не прямо з Гастінгсу).
Але для нас він був першим. Відважно оселившись тут, він разом із нами постигав і відкривав собі прості істини, наприклад те, що ми жили не у Росії, а в Україні.
Якось на день святого Патрика ми з ним куштували більш-менш аутентичні атлантичні страви, орієнтуючись на інтуїцію і смак Першобританця. Вона дуже сталась в нагоді, щоб пробратись скрізь парослі багаточисельних псевдо-пабів з їх "уникальними рецептами". (Ех, то був інший час - під окупацією ці паби, що тоді здавались лабудою, тепер пригадуються як оазиси Європи).
Одного разу Першобританець, сам того не підозрюючи, надав мені показового урока. Справа була такою. Після того, як я утретє за кілька хвилин сказав "у вас англійців", то побачив що він зелений та смикається. Хоча я ж ніби був увічливий. Що ж не так?
Він легко пояснив, що не так. "Я не англієць, я шотландець. І якщо ти ще раз скажеш що я англієць, їйбо, ми будемо дратися прямо тут, посеред столів".
Це був той яскравий момент, коли я зрозумів всю тщету і нищету тези "яка різниця" та міфу про один народ.
***
експромт сьогодні. Сказав знайомій ватниці, що слово укри - це скорочення від УКР.
- А що за У Ка Ер? - здивовано перепитує вона.
- Україна Києвська Русь, - кажу. - Коли ви кажете "укр", то підтверджуєте права українців на всі ті землі.
- Американці придумали, - проникливо здогадується вона. - Хитрі, гади.
Так я став американцем.

Post a comment in response:

(will be screened)
(will be screened if not validated)
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org