Dec. 2nd, 2019

don_katalan: (Default)
Volodymyr Boiko
Попри неодноразові запрошення, ментовський адвокат Євгенія Закревська так і не прийшла 29 листопада 2019 року в студію телеканалу ZIK, щоби в моїй присутності розповісти, як вона впродовж п’яти років обслуговувала прокурорів і допомагала колишньому начальнику Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергію Горбатюку продавати, пропивати й дарувати «справи Майдану». Тож довелось мені це робити самотужки – без допомоги пані Євгенії. Заодно обговорили інші події тижня – кримінальне провадження відносно двох малахольних панянок, які погрожували вбивством президенту Зеленському, успіхи Служби безпеки України в полюванні на корупціонерів з Національного банку та передачу «Приватбанку» у власність Кабінету Міністрів України, який не є юридичною особою й не може нічого мати у власності.
don_katalan: (Default)
Захар Мілютін
В продовження теми прірви між реальною статистикою і штучно накрученими фобіями навожу не нову, але дуже пізнавальну (шкода тільки що не державною мовою) статтю про структуру української смертності.

https://bit.ly/2UlT80B

На слайді зеленим позначена смертність від серцево-судинних захворювань. Вони в Україні є причиною смерті № 1 з показниками 60% для чоловіків і 75% для жінок.

Другою по розповсюдженості причиною є онкологія позначена на слайді коричневим. 15,2% всіх українських чоловіків та 11,4% жінок вмирають саме від неї.

Дуже помітна різниця смертності від зовнішніх факторів (помаранчевим). 9,4% чоловіків і лише 2,3% жінок гинуть в результаті бойових дій, ДТП, криміналу, "нещасних випадків на виробництві", тощо.

Далі ідуть захворювання органів травлення та захворювання органів дихання.

І вже в самому кінці з показниками 2,5% для чоловіків та 0,9% для жінок можна знайти інфекційні та паразитарні захворювання, левову частку яких складають СНІД та туберкульоз.
ExpandRead more... )
don_katalan: (Default)
Volodymyr Boiko
Першого грудня 2019 року в центрі Києва, біля ресторану «Маріо», відбулась очікувана подія – був розстріляний автомобіль вкрай «мутного» донецького бізнесмена В'ячеслава Соболева. Соболев та його дружина залишились живими, але загинув трирічний син бізнесмена (https://informator.press/v-tsentri-kyieva-obstrilialy-range-rover-zahynula-dytyna-foto-video/). 750 тис. доларів – така ціна життя дитини: саме цю суму не поділили Соболев та колишній заступник голови Вищого господарського суду України, також «донецький», Артур Ємельянов.

Те, що Соболеву жити недовго я зрозумів 15 листопада 2019 року, коли о 13:30 побачив Ємельянова в чорному автомобілі «Тойота Ленд Крузер 200» з номером держреєстрації АА 0075 (перепрошую, але останні дві букви недобачив), припаркованому біля Генеральної прокуратури України. Причиною мого спостереження за паном Ємельяновим стала інформація про те, що він домовився з першим заступником генерального прокурора Віталієм Каськом закрити кримінальне провадження, яке розслідувалось ГПУ в зв’язку з викраденням в Словаччині бізнесмена Максима Слуцького та замаху на викрадення бізнесмена Владислава Ізраіліта. Як встановили правоохоронні органи Австрії в ході проведення негласних слідчих дій, замовником злочину є Артур Ємельянов.
ExpandRead more... )
На фото: лист начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Максима Цуцкірідзе з проханням направити «справу Ємельянова» в поліцію Київської області. Цей лист коштував життя 3-річному сину В'ячеслава Соболева.



Volodymyr Boiko Щоби Касько не сумнівався, що справа, яку він продав Ємельянову, у мене:ExpandRead more... )
don_katalan: (Default)
Алі Татар-заде
багато дослідів є про доіндоєвропейський субстрат, догерманський, докельтський і так далі, але дуже мало про "доруський", власне, дослов'янський (як і дотюркський, що важливо) субстрат.
На цю тему цікаві речі повідомляє фолклор.
В біларусів у міфах твердиться, що людьми "до нас" (тобто, слід думати, до появи князівства спочатку полоцького, києвського, потім литовського) були такі собі асілкі. Це кремезні богатирі з каменю, які залишили багато "камяних" артефактів.
Етимологія слова зазвичай, хоча і невпевнено, пояснюється від слова "сила".
Так само може бути і від назви осілка - постійного атрибуту конних вершників давнього часу, як видно вже зі скифської та кимерійської археології.
Ще менш впевнено можна вивести від назви віслюка - осла, асілюса по-литовські. В сенсі, певності тут применшує ніби очевидний брак логічного зв'язку.
Нарешті, на мою особисто думку, це слово може бути дуже інформативним і мати цілком логічну етимологію: асілками чи осілками могли звати вчорашніх кочовиків, які прийшли та осіли - за що й отримали це ім'я, що вельми точно і стисло описує їхню сутність.
В минус теорії я бачу лише те, що її ніхто раніше не висував, хоча це не такий вже й минус.
Якщо спиратись на цю побудову, нам залишається звернутись до археології та встановити, яким матеріальним культурам належить перша ініціатива переходу від кочовництва до осідлості на теренах Біларусі (та, ймовірно, північної України).ExpandRead more... )

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

July 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

Expand All Cut TagsCollapse All Cut Tags
Page generated Jul. 19th, 2025 06:50 pm
Powered by Dreamwidth Studios