Sep. 2nd, 2019

don_katalan: (Default)
Igor Lutsenko
Релігійність, якщо брати показник відвідування храмів, у ''скрєпній'' Росії на рівні найбільш критикованих росіянами "бездуховних'' країн Європи типу Німеччини чи Британії.

ExpandRead more... )
don_katalan: (Default)
Михаил Кальницкий
Сатирические рисунки иногда снова становятся актуальными через много лет после их создания. Знаменитый художник Херлуф Бидструп отразил в карикатурах события времен президента США Трумэна, когда Штаты пытались купить у Дании Гренландию за $100.000.000, а потом заключили с датчанами договор о военном присутствии с правом свободы передвижения по острову для своих войск. На рисунках Бидструпа Гренландия изображена в виде сладкого мороженого, которым лакомится либо дядя Сэм, либо лично Гарри Трумэн. Прошло без малого 60 лет – и гренландская тема опять всплыла в американо-датских отношениях...
ExpandRead more... )
don_katalan: (Default)
Андрій ХАРУК = завідувач кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
У серпні 1919-го об'єднані Галицька Армія і Дієва Армія УНР зробили відчайдушну спробу звільнити Правобережну Україну. 30 серпня 1919-го українські війська вступили до Києва. Але похід українських армій на Київ і Одесу, що починався як тріумф, закінчився катастрофою


Події 31 серпня на Думській площі. Малюнок Леоніда Перфецького

16-17 липня 1919-го корпуси Галицької Армії під натиском переважаючих сил поляків змушені були залишити територію рідної Галичини і перейти річку Збруч. На Західному Поділлі вони об'єднались з Дієвою Армією УНР. У той час під контролем Директорії перебував невеличкий район довкола Кам'янця-Подільського (де знаходились усі урядові установи), а Дієва Армія вела важкі бої з більшовицькими військами. Галицька Армія, хоч і не була спроможною протистояти полякам, суттєво посилила Дієву Армію - достатньо сказати, що чисельно галичани переважали наддніпрянців. Постало питання щодо подальшої стратегії. Гострота його посилювалась тим, що, хоч формально УНР і ЗУНР від 22 січня 1919-го були єдиною державою, насправді вони залишались окремими організмами - кожна зі своїм урядом і армією, з різними зовнішньополітичними орієнтирами.ExpandRead more... )
don_katalan: (Default)
Volodymyr Boiko
Календарі стверджують, що 2 вересня виповнюється чергова річниця з дня завершення Другої світової війни, фіналом якої стало підписання 2 вересня 1945 року в Токійській бухті на борту американського лінкора «Міссурі» Акта про беззастережну капітуляцію Японії.

Насправді 2 вересня 1945 року лише припинились бойові дії в Другій світовій війні. А стан війни між СРСР і Японією був припинений 12 грудня 1956 року – з дня вступу в силу Радянсько-японської спільної декларації. Аналогічним чином війна між СРСР і Німеччиною була припинена не 9 травня 1945 року, а 25 січня 1955 року – шляхом видання Указу Президії Верховної Ради Союзу РСР «Про припинення стану війни між Радянським Союзом і Німеччиною». Стан війни з Німеччиною Франція та Велика Британія припинили 9 липня 1951 року, Сполучені Штати – 19 жовтня 1951 року.
ExpandRead more... )
don_katalan: (Default)
Алі Татар-заде
реформування законодавчої влади та адміністративного поділу територій я бачу у зв’язці. Втім, що, я сказав “реформування”? то мене шейтан сплутав, бо йдеться про корінну зміну, а не імітацію реформ та перенесення ліжок в борделі з місця на місце.

Україна най би повернулась до адміністративного поділу на полковництва і сотництва. За теперішніми моїми дослідами, це має бути 120 полковництв (в кожному 0,35 млн людей). Вони ж і є базовими національними виборчими округами.

Далі йде злам системи “переможець отримує все”. На 120 округах полкові мешканці обирають вільно і не з двох зол, - тому що в парламент потраплять одразу ДВА депутати, які назбирали золото й срібло; і навіть ті двоє що назбирали бронзу й утешительний приз (3 і 4 місце) записуються в реєстр, за певних обставин щоби бути в ротації на місце вибулих.
Інші місця в паламенті обираються особливими партійними списками - один раз закріпленими, другий раз відкріпленими.
Це все в різні роки: парламент постійно заміщується, ніякі вибори не будуть “переламними та вікопомними”. Парламент це стабілізатор, а не руйнатор.ExpandRead more... )

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

July 2025

S M T W T F S
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

Expand All Cut TagsCollapse All Cut Tags
Page generated Jul. 19th, 2025 06:25 pm
Powered by Dreamwidth Studios