don_katalan: (Default)
[personal profile] don_katalan
Алі Татар-заде
Багато існує способів описати окупацію. Я розкажу історію одної кримської родини із дитиною.
Дитина до окупації була читаючою, полюбляла часописи, що їх багато присилали з материка. Ніхто не може пояснити, чому, але кажуть, що дитячі журнали і книги почали щезати першими. Задовго до того, як зникли українські ковбаси, масло і молоко, пиво чи горілка. Навряд чи це сильно помітили кримнаши, не кожен дорослий це собі відмітив, але дитина це одразу відчула.
Пройшов рік, коли один з батьків дістався материка. Дитина дуже благала привезти часописи, склала їх перелік і номери. Та дорослі, як завжди, думають про доросле, так вважає дитина, або сам дорослий скаже - було стільки проблем, що було не до журналів. То ж приїхав ні з чим.
Пройшов другий рік окупації, і другий з батьків поїхав на материк. Вони два роки мріяли і планували, скільки часописів ще не прочитали, і куди слід пійти, і скупити архив, і як же буде здорово, коли роки безжурналля будуть компенсовані цілою кипою номерів. І доросла людина обішла києвські ринки, знайшла тих небагатьох продавців, які зберігали застарілі часописи, і все скупила. Проте, коли поверталась, то виникли проблеми із вантажем. Часописи із часткою інших речей залишили в знайомих на материку, щоб із часом швидко передати.
Передача затяглась, бо не було нагоди. Поки дитина чекала, минув вже третій рік окупації, аж тут про кримчан згадали та передали вантаж. Посилку зустрічали урочисто. Обидва батьки, дитина, її друзі. Коли ти очікуєш чогось три роки, то звісно ж, хвилюєшся. Багаж діставили, принесли додому. Почали розпаковувати, тремтячими від хвилювання руками. Все було на місці.
Пройшов день, потім другий, і третій, і батьки та друзі помітили, що дитина похмура.
За три роки, які вона очікувала, дитина зросла.
Їй вже не були цікаві дитячі часописи. І вона ридала, коли її не бачать, від люті і розпачу.

Profile

don_katalan: (Default)
don_katalan

October 2017

M T W T F S S
       1
23 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16171819 2021 22
23242526272829
3031     

Expand Cut Tags

No cut tags